Miley Cyrus w wywiadzie dla hiszpańskiej stacji radiowej Los 40

Program zawiera dziś wywiad z jedną z najbardziej wpływowych artystek. Xavi Martinez i Gema Hurtado przeprowadzą wywiad z Miley Cyrus. Rozmowa telefoniczna, gdzie amerykańska wokalistka mówi m.in. o procesie powstawania jej nowego albumu i o tym, jak czuje się w tym momencie swojego życia.

W Nashville wstało już słońce, a w domu Miley pachnie kawą od samego poranka. Dzisiaj jest sama, ponieważ Liam kilka godzin temu musiał pojawić się na planie filmowym. Wokalistka zeszła po schodach z terenów sypialni i weszła do kuchni, aby podać kawę. Wzięła łyka i spojrzała za okno.

To wspaniały dzień w stolicy Tennessee. Po kilku dniach deszczu, słońce w końcu wyszło, więc Miley postanowiła, że zaczeka na telefon na werandzie. Usiadła na drewnianej huśtawce, która delikatnie skrzypi i ze swoim kubkiem kawy patrzy na bezkres. Tam, gdzie intensywnie spogląda pojawia się jeleń z potomstwem.  Wtedy dzwoni telefon:

Xavi Martinez: Cześć Miley, jak się masz?

Miley Cyrus: Witam wszystkich. Dzięki za telefon.

Xavi: Czekamy na Ciebie tutaj w Hiszpani, Miley.

Miley: Wiem, wiem! Nadrobię stratę! Zawsze mam większą frajdę, kiedy jestem na trasie i robię niesamowite show w Hiszpanii. Występowałam tam nawet na mojej trasie Bangerz. Więc chciałabym wrócić. To co uwielbiam, to sposób  w jaki ludzie witają mnie, nawet jeśli jest duży dystans między nami, a robią to w bardzo serdeczny i  zapalczywy sposób. A fani szczególnie, ponieważ nie mogę zobaczyć wszystkich, a bardzo bym chciała. To ekscytujące, kiedy tam jestem, ponieważ to bardzo zapalczywa publika i to uwielbiam! I każdy śpiewa ze mną.. to niesamowite miejsce do występowania.

„Tym razem zrobię pożytek z czasu i zrobię coś, co może być magiczne, ekstremalne i zabawne dla tych, co przychodzą to zobaczyć”

Gema Hurtado: Planujesz przylecieć do Hiszpanii? Wybierasz już daty na trasę?

Miley: Nie zaczęłam jeszcze nic układać. Teraz siedzę w moim domu w Nashville, Tennessee, skąd pochodzę. Aktualnie jestem bardzo daleko od was. I siedzę tu, oglądając dwa jelenie i ich małe dziecko, idących za sobą podczas gdy motocyklista się zatrzymuje. A mieliśmy też trochę szalony okres. Patrzę w przód na olbrzymią chmurę, było również słonecznie, ale padało, więc da się zauważyć, że jesień jest coraz bliżej, jak i Halloween. Uwielbiam być w domu. A w karierze nie miałam jeszcze wystarczająco czasu, aby naprawdę powrócić do domu. To było naprawdę trudne w ostatnich latach. Nawet życie w Kalifornii, ponieważ to daleko od uczucia bycia w domu. Teraz będzie mi ciężko zostawić tą stabilność. Ale kiedy podróżuję, kiedy jestem na trasie, lubię robić to w wielki sposób. Więc chciałabym zrobić pożytek z czasu, który mam, jeśli znowu wyruszę w trasę, mogę połączyć coś magicznego, ekstremalnego i zabawnego dla wszystkich, którzy przyjdą to zobaczyć.

„Jestem kim jestem i nie boje się tego kim byłam.”

Gema: W takim razie to będzie wielkie.

Miley: Tak! Wiesz, że to będzie zwariowane. Jeśli mam cały ten czas na zaplanowanie tego, aby pomarzyć, aby złapać moje pomysły. To właśnie lubię robić, kiedy tu siedzę; wyobraź sobie wszystkie te fajne rzeczy, które mogą zainteresować publikę, ale ponad wszystko to, co chcą zobaczyć moi fani. Jak byłam na trasie wiele razy marzyłam o tym, co chcę zrobić, a teraz, jeśli wyruszę na kolejną trasę, chciałabym dać fanom wszystkie te małe rzeczy, które oni polubili w moich występach w każdych etapach mojej kariery, zamiast jednej ery. Ponieważ właśnie o to chodzi w moim albumie, to małe cząsteczki ludzi, z którymi byłam, wszystkie elementy, które sprawiły, że siedzę teraz tutaj [w Nashville]. A nie uciekam. Jak mówię, „Younger Now” jest tym kim jestem i nie boje się tego kim byłam. I myślę, że właśnie to powinien przekazywać mój występ i moja muzyka. A chciałabym pokazać na występach, że czuje się teraz bardzo komfortowo ze wszystkim, kim byłam ikim będę w przyszłości.

„Miałam w moim życiu tak wiele ról, że muszę doprecyzować kim jestem”

Xavi: Chciałbym pogratulować Ci tego niesamowitego albumu „Younger Now”. Myślę, że to jak na razie Miley z najbardziej ciekawymi historiami.

Miley: Dziękuje Ci bardzo! Cieszę się, że Ci się podoba! Uwielbiam proces tworzenia tego, ponieważ nigdy nie stworzyłam albumu, w którym napisałam wszystkie teksty. To bardzo osobisty album i mimo wszystko, myślałam dużo o moich fanach, ponieważ czuję jakby było tak wiele momentów w moim życiu, kiedy wnosiłam tak wiele różnych osobowości od różnych ludzi, że musiałam sprostować kim jestem w tym momencie, a uważam, że album przedstawia to całkiem dobrze. Więc jestem z tego dumna bardziej niż cokolwiek innego. Myślę, że to bardzo jasne, gdzie jestem w tym punkcie życia. A teraz, wciąż inspiruje i piszę piosenki.. nie mogę przestać tworzyć muzyki.

 „Jestem niesamowicie szczęśliwa i chciałabym dzielić się szczęściem ze wszystkimi.”

Xavi: I Gemma – Miley wygląda bardzo szczęśliwie.

Gema: Tak. To najszczęśliwszy moment twojego życia? Wszystko idzie dobrze z twoim szóstym albumem, z twoim chłopakiem Liamem, wszystko idzie dobrze. Czy jest jakiś kawałek układanki, który nie pasuje..

Miley: Tak, jestem bardzo szczęśliwa i myślę, że w szczęściu chodzi o… Przeczytałam pewne wyrażenie jednego dnia, które mówiło, że w życiu wszystko jest cenne, jeśli przestaniesz szukać wad. A ja myślę, że akceptuje wszystko, i dobre, i złe, wszystko co się dzieje. Myślę, że na całym świecie, a szczególnie w naszym kraju jest duży podział, a myślę, że akceptowanie tego i staranie się pozostać pozytywnym i dzielenie się swoim światłem, dzielenie się miłością sprawi, że ludzie dołączą. I myślę, że muzyka to robi. Myślę, że trasa koncertowa to robi, czy kiedy podróżuję po świecie, że główny motywator, którzy ludzie mają, to właśnie miłość muzyki. Jestem niesamowicie szczęśliwa i chciałabym dzielić się tym szczęściem z ludźmi. Nie ważne skąd pochodzisz, potrzebujesz tego więcej w każdym momencie.

Xavi: Miło to od Ciebie słyszeć, Miley. Jeśli ty jesteś szczęśliwa to i my będziemy szczęśliwsi. Powiedziałaś, że twoją ulubioną piosenką z albumu jest Malibu, ale chcielibyśmy wiedzieć jaka jest ulubiona piosenka Liama?

Miley: Myślę, że samolubnie kocha Malibu, ale jest taka piosenka z albumu pod tytułem „Thinkin”, którą on kocha. Uwielbia ją, ponieważ jest miła do śpiewania i myślę, że to jedna z najbardziej popowych piosenek [na albumie]. Jest miła dla ucha.. raz ją usłyszysz to utkwiła Ci w głowie i chcesz znać każde słowo.

„Nie chciałam aby ktokolwiek myślał o moim albumie, albo dawał mi swoje wizje, jaki powinien być. Chciałam żeby był po prostu czymś moim.”

Gema: Więc tylko z ciekawości. Czy Liam miał jakiś wpływ na album? Pytałaś go o coś? Pytałaś go o radę?

Miley: Trzymałam materiał do czasu aż nie był skończony. I nie puściłam żadnej piosenki nikomu, kiedy tworzyłam album. Po prostu nie chciałam, nie mówię tylko o Liame, ale o wszystkich. Nie chciałam, aby ktokolwiek myślał o tym albumie, albo dawał mi swoje wizje, jaki powinien być. Chciałam po prostu coś swojego. Więc zachowałam dużo muzyki dla siebie, w fakcie, nigdy nie przesłuchał całego materiału do póki on nie ujrzał światła dziennego. A poza tym, zazwyczaj nie puszczam w domu mojej muzyki, tak, tworze z moją gitarą w domu, więc słyszał to, ale to coś innego niż odsłuchiwanie tego z albumu. Słuchał mnie bardziej piszącej teksty, ponieważ zawsze jestem w domu z moją gitarą… Napisałam Miss You So Much w kuchni, a Thinkin we śnie. W domu przychodziły mi do głowy różne pomysły, a on słuchał mnie w domu, więc byłam jak „hej, myślę, że to napiszę, co sądzisz?” I śpiewałam mu trochę bez muzyki, ponieważ to wszystko było w mojej głowie.

„Świat musi się zjednoczyć”

Xavi: Uparcie twierdzę, Miley, jesteś taką inspiracją!

Miley: Dziękuje Ci bardzo.

Xavi: Cóż, w fakcie, jak twoje studio, jak Rainbowland, czy to studio nagraniowe, gdzie inspirujesz się szczególnie?

Miley: Znalazłam inspirację w Rainbowland przez te wszystkie kolory… Dolly [Parton] mówi w piosence „jesteśmy tęczami, każdym kolorem, każdym odcieniem, więc świećmy.” Myślę, że wszystkie te kolory, wszystkie te różne kolory robią z tęczy coś specjalnego i coś, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, kiedy na nią patrzymy, zawsze czujemy się wtedy szczęśliwi i pełni nadziei. Myślę, że chciałam tego na moim albumie. Chciałam, aby mój album reprezentował funkcje tęczy. Wszystkie te rzeczy są inne, jak powiedziałam wcześniej… naprawdę musimy się zjednoczyć. I myślę, że właśnie to reprezentuje album. Tęcza dla mnie nie reprezentuje światła, ale koniec burzy. Tęcza reprezentuje więcej niż deszcz w burzy, a wtedy pojawia się ta cząstka nadziei i właśnie to idealnie reprezentuje z jednej strony, ale dla mnie tęcza reprezentuje właśnie zjednoczenie.

„Nigdy się nie poddawaj. Jeśli to nie byłoby ciężkie, każdy mógłby to zrobić.”

Xavi: Cóż, mówiąc o inspiracji, wierzę, że ty, jak już mówiłem, jesteś źródłem inspiracji generacji, generacji, która dorasta z tobą. Dzielisz się swoją najgłębszą częścią serca i duszy w swoim nowym projekcie, w tej nowej, osobistej erze. To bardzo ważne. A wiadomość ode mnie jest taka, że bardzo chciałbym, abyś przyjechała tu, do tych młodych ludzi, którzy pracują, aby spełnić swoje marzenia, aby osiągnąć swoje cele. Co byś powiedziała?

Miley: Powiedziałabym, nigdy, ale to nigdy się nie poddawać. Przeczytałam kiedyś wyrażenie „jeśli to nie byłoby ciężkie, to każdy mógłby to zrobić.” To musi być trudne. To będzie trudne, ale wiedz, że jest warte swojej ceny. Więc nigdy się nie poddawaj w czasach, kiedy jest trudno. Musisz wiedzieć, że właśnie to, czyni to specjalnie i sprawia, że chcesz tego. Właśnie to daje Ci kopa, daje ci determinacje. Jeśli to byłoby łatwe, nie chcielibyśmy tego.

Xavi: Piękne, huh? Niesamowite.

Gema: Nieprawdopodobne.

Xavi: Kończymy tą wiadomością. Dziękuje Miley Cyrus, to była dla mnie przyjemność mieć Ciebie dzisiaj z nami.

Miley: Dzięki wielkie. Do zobaczenia wkrótce.


Wywiad został przetłumaczony na potrzeby strony mileycyrus.pl. Prosimy o niekopiowanie treści lub o pozostawienie kredytu.

Dodaj komentarz

WP-SpamFree by Pole Position Marketing