KSIĄŻKI

Tytuł: Miles To Go [Pl: Droga do sławy]
Data wydania: 3 marzec 2009
Wydawnictwo: Disney/Hyperion

3 marca 2009 roku Miley Cyrus zaprezentowała światu swoją pierwszą i jak na razie jedyną w karierze autobiografię, którą tworzyła pod okiem Hilary Liftin. Publikacją książki w formie fizycznej zajęło się wydawnictwo Disney/Hyperion. Kilka miesięcy po światowej premierze, 2 listopada tego samego roku całkowicie przetłumaczona książka trafiła na półki polskich księgarni.

Wokalistka podzieliła się z nami swoimi własnymi doświadczeniami oraz opiniami związanymi z rodziną, jej życiem miłosnym jak i medialnym oraz celach na przyszłość.  Jak sama powiedziała:

„W mojej książce chciałam aby czytacze poczuli to co ja; emocje i energię. Wyjaśniłam co działo się w moim życiu i jak ze wszystkim sobie poradziłam. Nie chciałam aby fani przychodzili do mnie i mówili rzeczy związane ze sławą, o tym, że to najlepsza rzecz na świecie. Popularność jest całkiem wysoka, a chciałam aby czytający zrozumieli, że chodzi nie tylko o bycie celebrytom i aby nie czytali tego wszystkiego na nic.”

W dniu premiery wyprzedano już ponad tysiąc egzemplarzy, a książka została bestsellerem w kategorii dziecięcej zgodnie z rankingiem New York Times. Wśród listy 100 bestsellerów pojawiła się na pozycji #78. Licząc sprzedaż na całym świecie, liczbę sprzedanych kopii szacuje się na około 2 miliony.