Bajki do czytania dla 3 latka

Bez kategorii

Dzieci w wieku 3 lat są bardzo aktywne i ciekawe świata. Chcą się dowiedzieć jak najwięcej o otaczającym je świecie i jak najszybciej się go nauczyć. W tym wieku dzieci uczą się słów, liczenia, kształtów i kolorów. Mają także dużo energii i chcą się bawić cały czas. bajki dla 3 latka (najchętniej kupowane) powinny więc być czymś, co sprawi im radość i będzie stanowiło dla nich wyzwanie.

Bajki służą do tego idealnie. Słuchanie lub czytanie bajek pomaga dzieciom rozwinąć ich wyobraźnię, uczy je nowych słów i pomaga im lepiej zrozumieć otaczający je świat. Bajki dla trzylatków powinny być krótkie, zawierać dużo obrazów i być pełne humoru. Poniżej przedstawiamy list 10 ciekawych bajek, które na pewno spodobają się Twojemu trzylatkowi:

“Kot Filemon” to bajka o…

Bajki na dobranoc dla 3 latka

Dla trzylatka najlepsze są bajki, które mają krótkie i proste historie. Dobrze jest też, jeśli bajka ma ilustracje, które pomogą dziecku zrozumieć historię. Na dobranoc warto czytać bajki o tematyce zbliżonej do tego, co dziecko interesuje się w życiu codziennym – na przykład bajki o samochodach, kotach lub pieskach.

Bajki dla małych dzieci

Dzieci uwielbiają bajki. Słuchanie bajek to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Bajki rozwijają wyobraźnię i pomagają dzieciom lepiej zrozumieć świat. Jeśli szukasz ciekawych bajek do czytania dla swojego 3-letniego dziecka, sprawdź poniższe propozycje.

“Król Maciuś Pierwszy” to klasyczna bajka o małym chłopcu, który zostaje królem. Jest to świetna historia o tym, jak być dobrym królem i o tym, co może się stać, jeśli ktoś tego nie jest. “Bałwanek” to inna popularna bajka dla dzieci. Opowiada o małym chłopcu, który pragnie zostać bałwanem. Jest to piękna historia o marzeniach i ich spełnieniu.

“Dziadek do orzechów” to bardzo popularna bajka Świąteczna. Opowiada o staruszce, która mieszka w lesie i robi orzechy w czekoladzie. Dziadek do Orzechów jest pełen magii i pięknych ilustracji, a także łatwych do nauczenia się morałów. “Jak szybko uporać się ze smokiem” to historia o tym, jak dwójka przyjaciół walczy ze smokiem i pokonuje go. Jest to doskonała bajka dla 3-latków, ponieważ jest pełna akcji i humoru.”Czerwony Kapturek” jest kolejną popularną bajką dla małych dzieci. Opowiada ona o tytułowej Czerwonej Kapturku, która musi uratować swojego babcia przed wilkiem. Jest to piękna historia o miłości i rodzinie.”Zaczarowana chatka” to opowieść o trzech siostrach – Jasmine, Snow White i Rapunzel – które spotykają czarownicę w lesie i postanawiają jej pomóc uratować swojego brata bliźniaka.”Kot w butach” to historia o małym chłopcu imieniem Tom, który posiada magicznego kota w butach.”Smerfy: Podróż do Ziemi Obiecanej” to film animowany oparty na popularnej serii bajek “The Smurfs”. Bajka opowiada o tyturowych Smerfach, małych niedobitkach ludzi mieszkajacych gdzie indziej niż my.”Kung Fu Panda 3″ jest trzecim filmem animowanym z serii “Kung Fu Panda”. Kung Fu Panda 3 opowiada histori Po – sympatycznego misia pandory ,ktory dowiedzial sie ,ze jest Wielkim Mistrzem Kung Fu .”Madagaskar: Escape 2 Africa” druga czesc popularnego filmu animowanego „Madagaskar” . Film ten rowniez bedzie interesujacy dla Twoje3-latka .”Shrek Forever After” (Shrek 4) – Shrek postanawia sprzedac swoje urodziny diablu ,aby moc wrocic do czasow ,gdy byl postrachem okolic .

Bajki, które uczą i bawią

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Jednym ze sposobów na to jest czytanie bajek. Bajki do czytania dla trzylatków powinny być krótkie i zawierać rymowane wersy. Warto także wybierać te, które uczą moralności i pomagają rozwinąć wyobraźnię. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji bajek, które spełniają te warunki:

“Kaczuszki” to bajka o trzech małych kaczkach, które muszą poradzić sobie bez matki. Uczy ona dzieci samodzielności i pokory. “Zgubiony skarb” to historia o sześciu piratach, którzy szukają skarbu na bezludnej wyspie. Pomaga ona rozbudzać ciekawość świata i uczy orientacji w terenie. “Dlaczego?” to bajka o małym chłopcu, który zadaje mnóstwo pytań swojemu ojcu. Pomaga ona dzieciom lepiej poznawać otoczenie i poszerza ich słownictwo.”Wiosenne porządki” to historia małej żaby, która musi posprzątać swoje mieszkanie przed wiosennym festiwalem. Uczy ona dzieci odpowiedzialności oraz pomaga im nauczyć się organizować czas i prace domowe.